Studio IKAR

I branding

Projektowanie opakowań

DESIGN OPAKOWAŃ

Dobry design opakowań jest niezwykle istotny dla marki, ma za zadanie skłonić konsumenta, aby sięgnął po konkretny produkt, nawet zanim pozna jaka jest jego cena. W naszym Studio Projektowym podczas realizacji konkretnego zadania projektowania opakowań kierujemy się m.in. aktualnymi trendami, starając się zaproponować nowoczesny design, który z powodzeniem będzie się sprawdzał na półkach sklepowych. Projektowanie opakowań często polega na odświeżeniu lub modyfikacji takich wzorów, które dana marka ma już w portfolio. Pracę nad projektem zaczynamy od analizy aktualnego opakowania. Badamy, czy ta identyfikacja jest atrakcyjna dla jej konsumentów (użytkowników) oraz jak wygląda na tle konkurencji. Analizujemy, czy istniejące logo i szata graficzna jest tożsama z doświadczeniami użytkowników marki i na ile logotyp zgadza się z ich wyobrażeniami i oczekiwaniami, oraz czy należy wykonać zmiany mające na celu nadanie elementom opakowania bardziej aktualnych znaczeń. Sprawdzamy, na ile marka posiada cechy zgodne z intencjami twórców i czy jej przekaz jest zgodny z jej pozycjonowaniem. Analizujemy także markę w jej szerszym obszarze funkcjonowania: logo, identyfikacja, strona www, reklamy (także warianty opakowań reklamowych), itp. Staramy się poznać, na ile istniejąca identyfikacja ma cechy oryginalnego stylu w komunikowaniu się z użytkownikami, czy jest on odbierany jako charakterystyczny element danej marki oraz czy projekty opakowań są spójne z jej wizerunkiem i charakterem, co jest istotne przy projektowaniu etykiet najczęściej oglądanych przez klienta.

PROJEKTOWANIE OPAKOWAŃ

Miastem, w którym mieszkamy, jest Warszawa. Tutaj właśnie, w wyjątkowo sprzyjającej i twórczej atmosferze, jaką w Warszawie zapewnia dzielnica Praga, stworzyliśmy nasze studio projektowe. Odkąd rozpoczęliśmy działalność, zrealizowaliśmy tysiące zleceń dla wielu firm, którym potrzebny był dobry projekt opakowania. Wiedza, którą nabyliśmy oraz 19-letnie doświadczenie naszych projektantów opakowań, pozwalają wdrożyć najbardziej skomplikowany i rozbudowany design. Studio projektowe jest w stanie zaoferować tu znacznie więcej niż standardowa agencja reklamowa. Każdy z nas jest inny, ma swój indywidualny styl, co sprawia, że nasz zespół jest wszechstronny. Każdy projektant opakowań kompetentnie realizuje postawione zadania. Niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie etykiet, opakowania reklamowe czy projekt strukturalny, oferujemy kompleksowy design opakowań.

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE OPAKOWAŃ

Podstawą pracy projektowej jest brief klienta oraz w przypadku restylizacji – nasza analiza stanu marki. Nasi projektanci opakowań pracują nad różnymi kierunkami graficznymi. Prezentujemy dopracowane koncepty, które eksplorują różne możliwe kierunki rozwoju marki. Warstwa intelektualna jest łączona z treściami wizualnymi w formie graficznej. Ważne dla nas jest, aby przeznaczenie produktu zostało dobrze odczytane. Opakowanie jest znakiem, skrótem budującym skojarzenia z daną marką, firmą, produktem czy usługą. Powinno być oryginalne, czytelne, jeśli to możliwe – intrygujące, budzić zaufanie do produktu i producenta. Projekt opakowania nie powinien się szybko znudzić. Projektowanie graficzne opakowań pozwala na stworzenie czegoś unikalnego, co istnieje realnie w przestrzeni publicznej. Projektowanie opakowań jest sztuką i tak je traktujemy.